Koučovací otázka na měsíc únor

02.02.2018 20:37

Jak vypadá krajina vašeho života? Jak byste nakreslili mapu svého života?

Co vše na ní máte? Jaká území, údolí, moře, jezera, města, jaké země, hory, pohoří, řeky,vodopády, ostrovy, náhorní planiny, pouště, džungle...cokoliv, co vás napadne a dává vám smysl. Možná vás napadne úplně jiná představa, jak svou mapu života znázornit.

A jak byste chtěli mapu krajiny svého života do budoucna změnit? Co přidat, ubrat, rozšířit, nahradit... Ideální je si to nakreslit, napsat, jakoukoliv formou zaznamenat.

Inspirací k tomuto sebekoučovacímu zamyšlení je pro mě sympatická kniha KOUZELNÁ MAPA autorky Colettte Baron-Reid, (Ke knize vyšly i působivé Karty Kouzelné mapy.) Principem je pojmenovat si svou vnitřní krajinu, uvědomit si kýžené změny v ní, abychom mohly poté změny realizovat ve vnější krajině svého života. Najít na této cestě své spojence, odhalit nezbedné skřítky (nešeptávače v hlavě), kteří mohou naše putování brzdit, poznat svůj vnitřní kompas a rozvíjet svou vnímavost k sobě a ke své cestě krajinou života...A právě naše vlastní vnímavost je kouzelnou hůlkou, jejíž pomocí vytváříme krajinu svých snů a přání a stáváme se vědomými tvůrci našeho života.

inspirující metaforické vyjádření naší reality, možností změn, dosahování svých záměrů a vizí a pochopení smyslu života.